На живо Unibet Open Bucharest

2007 WSOP Актуално, 27-ми Юни — H.O.R.S.E. Финална Маса; Bennett, Dumanski Гледат Към Гри

2007 WSOP Актуално, 27-ми Юни — H.O.R.S.E. Финална Маса; Bennett... 0001

Още две гривни бяха връчени в Сряда на WSOP, макар че грабващият вниманието $50,000 H.O.R.S.E. турнир се игра до финална маса. Ernest Bennett и Lukasz Dumanski бяха шампионите на деня, докато Amnon Filippi има малко предимство пред Freddy Deeb след четири дена игра на H.O.R.S.E. турнира.

Събитие #42, $1,500 Pot Limit Omaha High/Low Split, започна финалната си маса в непредвидения ден трети. David Bach водеше пред най-известното име тук, Chad Brown, но никой от двамата на спечели златото. Вместо това, Lukasz Dumanski излезе напред от трета позиция и грабна победата и чека за $227,454. Bach остана

втори, пред James Tolley и Gene Timberlake, а Brown финишира пети.

Традиционния $1,000 Seniors No Limit Hold 'Em турнир (#41) също се развихри в третия ден от играта. Тук имаше подялба на гривната и първото и второто място между Ernest Bennett и Tony Korfman, след като двамата стигнаха до директната борба. Детайли от споразумението не бяха огласени, но Korfman официално зае второто място с $217,503, а Bennett се води победител с $348,423 и гривната.

Повечето погледи все пак останаха втренчени в Събитие #39, the $50,000 H.O.R.S.E. Играта в четвъртък беше четвърти от пет дена (с послената маса предвидена за днес) и от 21 останаха последните осем играчи за финалната маса. Filippi и Deeb водят със значителна преднина пред останалите шест играчи — Kenny Tran, John Hanson, David Singer, Bruno Fitoussi, Barry Greenstein и Thor Hansen. Singer стана единствения играч стигнал на последната маса и в двете издания на този турнир. Ивестни имена отпаднали през деня бяха Daniel Negreanu, Mike Matusow, Greg Raymer, Dewey Tomko, Justin Bonomo и Gabe Kaplan.

Събитие #43, $2,000 Limit Hold 'Em, се сви от 61 играчи до девет за последната маса в своя Ден Втори. Най-известните останали в играта, Joe Sebok и Noah Boeken, бяха елиминирани през деня, а Tommy Rounds поведе в края на сесията. Saif Ahmad е втори, а Joe Mandia трети.

Събитие #44, $2,000 Pot Limit Omaha High/Low започна с 534 играчи, преследващи първото място с $240,057. 77 играчи оцеляха за днешния Ден Втори. Лидер е Blair Rodman, следван от близо от Thang Luu, Marcel Luske, Young Phan, Kathy Liebert и други. Играта продължава днес до оформянето на финалната маса за Петък.

Две нови събития започват в Петък. По обед това е Събитие #45, $5,000 No Limit Hold 'Em (Six-Handed), а от 17:00 - Събитие #46, $1,000 Seven Card Stud High/Low Split.