Aussie Millions Heads-Up, Ден 1b: 'ActionJeff', и Още Трима Стигат до Четвърт Финалите

Aussie Millions Heads-Up, Ден 1b: 'ActionJeff', и Още Трима Стигат до... 0001

Още 32 топ играчи се присъединиха към $5,300 Aussie Millions Heads-Up Шампионата в Ден 1b, включително Mike 'The Mouth' Matusow, който отпадна от Main Event навреме за Кръг 1 на своя heads-up мач. В играта се включиха и Terrence Chan, Jennifer Tilly, Phil Laak, Adam Junglen, Sorel 'Imper1um' Mizzi, Jeff 'ActionJeff' Garza и Clonie Gowen.

След като загуби първия си мач, Matusow заложи всичките си чипове с леко предимство пред Sol Bergren с покет дами срещу Bergren с {a-Diamonds}{k-Diamonds} . Matusow остана в добра позиция на флоп {8-Spades}{2-Spades}{j-Hearts} , но след {k-Hearts} на търна той възкликна, "2 от 11 съм на coin flip в тези серии!" когато Bergren го елиминира с 2-0. Laak, Tilly и Bloch също бяха елиминирани в началото, като резултатите от Кръг 1 в Ден 1b бяха следните:

Jeff Garza — Marius Torbergsen 2-1

Sorel Mizzi елиминира Sol Bergren в Кръг 2, с което се оформи мач между две големи онлайн имена, като Jeff 'ActionJeff' Garza очакваше Mizzi за мач в Кръг 3. Clonie Gowen отпадна в Кръг 2 когато Joe Le хвана поп на ривъра и я елиминира. В тази ръка, Le натисна all in с {k-Spades}{8-Diamonds} и Gowen плати с {a-Clubs}{2-Diamonds} , след което на борда се наредиха {j-Clubs}{9-Clubs}{7-Diamonds}{5-Spades}{k-Clubs} . Ето и крайните резултати от Кръг 2:

Aleks Lackovic — Cort Kibler-Melby 2-0

В Кръг 3, Garza победи Mizzi с 2-0 след като влезе с всичките си чипове с {a-Clubs}{8-Hearts} срещу покет шестиците на Mizzi и хвана {8-Spades} на търна елиминирайки своя онлайн колега. Alexey Popov надигра Justin Schwartz с 2-1 когато той плати с {q-Hearts}{q-Spades} след като Schwartz влезе all in префлоп с {k-Spades}{9-Clubs} . Не дойде помощ на борд {5-Spades}{a-Clubs}{10-Clubs}{8-Diamonds}{j-Hearts} за Schwartz и Popov се класира за четвъртфиналите. Xuan Nguyen победи Joe Le с 2-1, David Sonelin надви над Aleks Lackovic с 2-0 в другите два мача в края на Ден 1b, за оформянето на четвъртфиналите.

Ето и двойките, които ще играят на четвъртфиналите, с $20,000 гарантирани за всеки от оставащите играчи: