18-то място и $54К за Борис Колев на Event #20: $1,500 MILLIONAIRE MAKER

Борис Колев

Отново много близо, но не достатъчно. Борис Колев се размина за втори път с финална маса на тазгодишните Световни серии по покер, след като малко преди края на Ден 3 отпадна на 18-то място от над 7,500 играчи в Event #20 $1,500 MILLIONAIRE MAKER.

Борис Колев започна Ден 3 на турнира с 420,000 чипа и с напредването на деня беше успял да увеличи стака си до над 3,500,000 и се намираше в челните позиции на класирането по чипове, но малко преди края на Ден 3 се озова в all-in битка преди флопа срещу Ralph Perry, който доминираше неговите {j-Hearts}{j-Diamonds} с {q-Diamonds}{q-Hearts} оставяйки го дори без възможност за флъш.

Чудо не се случи и след като на борда се наредиха {9-Clubs}{7-Hearts}{5-Spades}{a-Clubs}{8-Spades} Боби приключи с участието си в турнира на 18-то място с печалба от $53,962.

Румен Нанев започна Ден 3 на турнира с два пъти повече чипове от Борис Колев, но така и не намери добра ситуация да ги увеличи и след като загуби половината от тях с {a-Hearts}{q-Hearts} срещу {k-Clubs}{k-Diamonds} на Shabtay стакът му продължи да намалява и му стигна колкото да се добере до 47-мо място за $23,013.

Благодарение на спечелената срещу Борис Колев ръка Ralph Perry оглави класирането по чипове преди старта на Ден 4, в който ще се играе до оформяне на финалната маса. Стаковете и имената на продължаващите напред в турнира 14 играчи може да видите тук.

Event #23: THE MARATHON - $2,620 No-Limit Hold'em

Петима българи си осигуриха участие в Ден 2 на Event #23: THE MARATHON - $2,620 No-Limit Hold'em, но за жалост нито един от тях не успя да се задържи в игра, а тъй като вчера не се стигна и до платените места всички напуснаха турнира с празни ръце.

Сред по-известните играчи, които продължават напред в турнира са: Adrian Mateos (599,500), който миналата седмица спечели втората си WSOP гривна, Niall Farrell (425,000), Ankush Mandavia (325,500), Jason Mercier (292,500), Maria Ho (287,500), Felipe Ramos (236,600), Faraz Jaka (156,500) и още дузина чиито имена може да видите на страницата с пълното класиране по чипове.

Ден 3 започва в 22:00 наше време тази вечер, а всичко по-интересно от случващото се по масите може да следите на страницата с репортажи на живо от Ден 3 на Event #23: THE MARATHON.

Event #22: $10,000 No-Limit 2-7 Lowball Draw Championship

Трима играчи с по две WSOP гривни седнаха вчера на финалната маса на Event #22: $10,000 No-Limit 2-7 Lowball Draw Championship, но Paul Volpe и Mike Gorodinsky не успяха да се доберат до третото WSOP злато и то отиде на ръката на John Monnette, който спечели третата си гривна от Световните серии.

Event #24: $1,500 Limit Hold'em

Limit Hold'em определено не е от форматите чиято популярност расте и въпреки че в САЩ все още този формат не е тотално умрял и тази година интересът към турнира отново спадна и участие взеха 616 играчи с 40 по-малко от миналата година.

Nancy Nguyen води последните 15 в турнира преди подновяването на играта тази вечер, а в игра все още е и Barry Greenstein, който отдавна не е стигал финална маса на Световните серии и тази вечер ще има възможност да навакса и евентуално да се добере до четвъртата си WSOP гривна. Пълното класиране по чипове може да видите тук.

Event #25: $1,000 Pot-Limit Omaha

След отпадането от Румен Нанев се прехвърли на Event #25: $1,000 Pot-Limit Omaha и макар да с много къс стак успя да си осигури участие в Ден 2 на турнира и си е гарантирал поне входната такса и малко отгоре обратно. До платените места в турнира стигна и Станислав Паркоменко, който завърши на 110-то място за $1,572.

Casey Carroll води продължаващите 102/1,058 играчи, а плътно зад него е Michael Mizrachi, който ще гони четвърто WSOP злато. Други по известни играчи, които продължават в Ден 2 на турнира са: Jason Wheeler (92,000), James Chen (77,800), Bruno Politano (51,200) и Dan Heimiller (16,800).